You are currently viewing 9 עובדות על דובאי

9 עובדות על דובאי

Dubai, Skyscrapers, High-Rises, United Arab Emirates
המרינה בדובאי

מכפר דייגים מנומנם, פניה של דובאי השתנו מאוד בעשורים האחרונים והפכו כעת ליעד שאין דומה לו עם כלכלה צומחת במהירות ואטרקציות נוצצות, ומושך אליהן אנשי עסקים, ונופשים ממקומות שונים בעולם לחקור. הצד המרתק של העיר ומחיה כאן. למעשה, דובאי היא כיום עיר של ניגודים עם מספר עצום של צבעים ותשוקות – כל אחת מהן מתבטאת בתושביה וגם במצבים. מיותר לציין שדובאי עוטפת די הרבה הפתעות, וניכר שאולי אתה סקרן לדעת יותר על העיר הגלובלית הזו. אז הנה כמה

דאון טאון דובאי


9 עובדות על דובאי

 1. מיקום
  דובאי משתרעת על שטח של כ -4,120 קמ”ר, והיא האמירות השנייה בגדולה באיחוד האמירויות, אחרי אבו דאבי. עם שרג’ה בצפון מזרח, אבו דאבי בדרום ועומאן בדרום מזרח, דובאי ממוקמת לאורך החוף הדרומי של המפרץ הפרסי בחצי האי ערב.
 2. מקור השם
  אל וואסל הוא השם הערבי הישן של דובאי שמשמעותו חיבור.
  יש הרבה תאוריות לגבי מקור השם “דובאי”
  אחת הערכות היא שהמילה ‘דובאי’ מקורה ב’דאבה ‘- שפירושה המילולי עדר ארבה בגלל ששכנו שם נחילי ארבה אדירים באזור. עוד הערכה פתגם בערבית אומר “דאבא דובאי” שמשמעותו הם באו עם הרבה כסף. והערכה אחרונה שהצלחתי למצוא המילה דובאי אולי בא מהמילה דבה (ערבית: دبا) (נגזרת בלשון עבר של yadub (ערבית: يدب)), הכוונה לזרימה האיטית של נחל דובאי בפנים הארץ.
 3. כלכלה
  הנפט הוא רק אחוז אחד מכלכלת דובאי [האמירות] רוב ההכנסות מנפט נמצאים באבו דבאי השכנה שרוב שטח האמירויות שוכן באבו דאבי. בעצם רוב כלכלת דובאי בא מתיירות שלפני הקורונה נהנה מ24 מיליון תיירים בשנה, בנקאות שרוב הכספים של מדינות המפרץ מגיעות לשם, נדל”ן שגם בזמן הקורונה ממשיכים לבנות גורדי שחקים ווילות באיים פרטים[למרות שמחירים צנחו ב2020] ותחום שפחות ידוע הוא שינוי ולוגיסטיקה בה דובאי בעצם מרכז יבוא ענק לכל מדינות המפרץ שממנה מגיעים סחורות ומופצות לשאר האמירויות וגם לבחרין עומאן סעודיה וכווית.
 4. פטור ממס
  משכורת ללא מסים היא אחת הסיבות המרכזיות שמושכות מחפשי עבודה ואנשי מקצוע מוכשרים מרחבי העולם לדובאי. זה, בתורו, מאפשר לאנשים לחסוך ולשלוח כסף חזרה הביתה.
 5. פעם מרכז לתעשיית הפנינה הפורחת
  הרבה לפני שאטרקציות נפט ותיירות הפכו למקור העיקרי של לחם וחמאה באזור, דובאי נהנתה מהמעמד כמרכז חקלאי פנינים משמעותי במאה ה -19 ובתחילת המאה העשרים. מאוחר יותר קרסה תעשיית הפנינים עקב מלחמת העולם הראשונה, השפל הגדול והמצאת הפנינה התרבותית בידי היפנים, בין גורמים רבים אחרים.
 6. גורדי שחקים והבניין הגבוה בעולם
  דובאי ידועה כעיר גורדי שחקים. אך מעטים עשויים להיות ידועים לרבים כי בשנת 1991 מרכז הסחר העולמי בדובאי היה גורד השחקים היחיד בעיר. כעבור שני עשורים, בדובאי מתגוררים יותר מ -400 גורדי שחקים, כולל בורג ‘כליפה – הגבוה מסוגו בעולם.
 7. בין הקניונים הטובים ביותר בעולם
  האטרקציות המרכזיות של דובאי הם הקניונים ברמה העולמית שעומדים כמצג של אלגנטיות ושפע. קניון דובאי, קניון האמירויות עם מתקן סקי מקורה וקניון Ibn Battuta Mallהם רק כמה מהם.
 8. הרכב אוכלוסייה
  יותר מ -80% מאוכלוסיית דובאי (כ -1.5 מיליון) הם מהגרים כמו גם תיירים ממקומות שונים בעולם. למעשה, אמירטים מהווים רק 18% עד 19% מכלל האוכלוסייה. עובדה מעניינת נוספת היא שכמעט 100 אלף תושבים חדשים מגיעים לכאן בשנה.
 9. אקלים
  בשל מיקומה בחגורת המדבר הצפונית, דובאי כוללת אקלים מדברי טרופי, עם קיץ חם ויבש במיוחד וחורפים מתונים. בעוד שהטמפרטורה בדרך כלל עולה מעל 45 מעלות צלזיוס במהלך הקיץ, היא נעה בין 14 ל -23 מעלות צלזיוס בחורף. הימים שטופי שמש לאורך כל השנה. הזמן הטוב ביותר לבקר במקום הוא מדצמבר עד מרץ, כאשר האקלים נוח ומרוויח.

כתיבת תגובה